У закон про аліменти ледь не внесли скандальну поправку про енергетику

У рамках розгляду закону про захист дітей (закон про виплату аліментів) у Верховній Раді розглянули і відхилили поправку про звільнення від податків імпорту обладнання для відновлюваної енергетики.

Поправку про внесення змін до статтей 165 та 166 Податкового кодексу України подав депутат від фракції Народний Фронт Юрій Вознюк. Комітет із питань податкової та митної політики врахував її при підготовці проекту до другого читання.

Згідно з поправкою пропонувалося до 1 січня 2020 року звільнити від сплати ПДВ операції з ввезення устаткування для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

«Тимчасово, до 01 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, устаткування, комплектуючих, що класифікуються за товарними підкатегоріями 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8537 20 91 00, 8535 90 00 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00 згідно з УКТ ЗЕД та призначені для виробництва енергії з відновлювальних джерел енергії платником податку, який у встановленому чинним законодавством України порядку отримав технічні умови на підключення до електричних мереж», – йдеться в поправці.

Перед голосуванням депутати поставили поправку на підтвердження, але вона не набрала необхідних 226 голосів. Спікер Андрій Парубій перед голосуванням за закон у другому читанні і в цілому підкреслив, що закон приймається без провалену поправки.

Цікаво, що за поправку проголосували 56 депутатів фракції Блок Петра Порошенка, 40 депутатів Народного фронту, 24 депутата Опозиційного блоку, 19 – Радикальної партії Олега Ляшка, п’ятеро позафракційних депутатів і п’ятеро – з групи Відродження, а також троє представників ВО Батьківщина.

Депутат БПП Мустафа Найєм зазначив на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що поправку, яку помістили в закон про виплату аліментів, вніс Народний фронт, а захищав БПП.

Про це повідомили у Facebook народні депутати Єгор Соболєв та Мустафа Найєм.

За словами першого, депутат від НФ Юрій Вознюк запропонував поправку до проекту закону №8295 про внесення змін до статті 165 та 166 Податкового кодексу, який стосується захисту прав дітей. Правка пропонувала податкові пільги на ввезення обладнання відновлюваної енергетики, проте не була підтримана парламентом.

За поправку проголосували 155 депутатів з 226 необхідних. У ній пропонувалося, зокрема, звільнити до 1 січня 2020 року від сплати ПДВ операції із ввезення устаткування для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Соболєв підкреслив, що такі зміни були б вигідні, перш за все, компаніям Ахметова.

“Заблокували спробу встромити в законодавство про захист дітей пільги на завезення обладнання для компаній, насамперед, Ріната Ахмєтова”, – написав депутат.

Він дав посилання на сторінку сайту парламенту, де чітко видно, хто і як голосував за цю новацію.

За словами Найєма, поправку підтримувала також фракція “Блок Петра Порошенко”.

“Як ви думаєте, в інтересах якого ах̶м̶е̶т̶о̶в̶а̶ мецената в законі про захист дітей (!) раптово з’явилася поправка про звільнення від оподаткування імпорту обладнання для відновлюваної енергетики? Поправку вніс Народний фронт, а захищав БПП”, – пише нардеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *