Нажитися на школярах: як освітня реформа перетворилася на чорний ринок

Прийом з травня 2018 року першокласників до школи за місцем прописки створив справжній нелегальний ринок для бажаючих на цьому заробити, а також обмежує права дитини на отримання якісної освіти.

Таку думку в ефірі одного з ток-шоу висловила народний депутат від БПП Ірина Суслова.

“Що створили цим наказом і що відбувається зараз. Зараз укладаються фіктивні договори оренди, які коштують від 300 до 500 доларів. На стовпах прямо, в інтернеті можна побачити оголошення, що зроблю прописку, офіційно, школа поруч така-то. Ми відкрили “чорний ринок”. Будь ласка, підписуйте договори на 2-3 місяці. Наші попередження до Міністерства освіти були озвучені, але вони не були враховані”, – підкреслила нардеп.

За її словами, так званий новий порядок зарахування дітей до школи також іде врозріз із метою реформи.

“Гроші не пішли за дитиною. Не дитина з батьками вибирає собі школу, в якій буде вчитися і реалізовувати своє право на освіту. А гроші йдуть за РДА. Саме районні державні адміністрації роблять розклад цих шкіл і закріплюють за територією, яку обслуговують. Тепер РДА визначає, куди підуть гроші на освіту. Це в свою чергу позбавляє можливості конкурувати між школами”, – зазначила Суслова.

One thought on “Нажитися на школярах: як освітня реформа перетворилася на чорний ринок

  • Червень 4, 2018 at 09:13
    Permalink

    Почему уважаемый депутат не упомянул, каков опыт развитых стран в этом вопросе? Звучит как просто болтовня безпруфная. Интересно было бы послушать сравнение двух этих вариантов. В каких странах учатся по месту прописки, а в каких можно учится где захочешь? Потом обсудить плюсы, минусы, последствия, что лучше будет работать в такой плохой экономической и социальной ситуации как в Украине? Так принимаются нормальные решения или подается правильная критика. Я вот лично могу тоже вскукарекнуть как этот депутат и сказать, что по месту жительства учиться намного лучше, ведь все гос школы должны иметь равный уровень образования и в таких условиях нету разницы между школой А и Б. А разрешение обучение в любой школе, приводит к появлению vip школ для богатых на гос деньги. Как указывает депутат это ограничение можно обойти, но сейчас этот обход стоит 300-500 долларов, а раньше это было бесплатно. Уже шаг правильный получается. Сори если депутат дал пруфы, но их просто нету в статье. В таком случае все ок.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *