Безкоштовні послуги в поїздах: що від українців приховують залізничники

Купуючи квиток на поїзд, ми навіть не здогадуємося, що насправді включено в його ціну. Провідники, звичайно ж, замовчують про наші права.

Про це мало хто знає, але можна поїхати раніше терміну.

Ви маєте право виїхати поїздом, який відходить на кілька годин або днів раніше рейсу, на який ви придбали квиток, без будь-якої доплати. Зрозуміло, це право діє лише при наявності вільних місць.

Не варто засмучуватися, якщо ви запізнилися на потяг. Не поспішайте купувати новий квиток, адже пасажир має право відновити дію квитка на інший поїзд при умови доплати вартості плацкарти протягом 24 годин.

Також не критично припуститися помилки в квиткових даних. Це особливо корисно при купівлі квитків онлайн. Якщо дані документа, що посвідчує вашу особу, розходяться з даними, зазначеними в квитку, тільки на одну букву в прізвищі і на одну цифру в номері, то вас зобов’язані пустити в поїзд.

Переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, який проїжджає на нижній полиці, а верхнього – пасажир, який проїжджає на верхній полиці. Так що ви не зобов’язані ні з ким ділитися своєю нижньою полкою.

Можна возити з собою собаку-поводиря, що не доплачуючи за це. Перевізні документи на тварину також не оформляються. Їй потрібно мати лише нашийник і намордник.

Якщо пасажир втомився від подорожей, то можна пару днів прогулятися, зберігши при це квиткове право. Правила говорять: пасажир має право робити зупинку на шляху прямування з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб.

Для цього потрібно пред’явити свій квиток в касі на станції зупинки протягом 3 годин з моменту прибуття. Там вам проставлять спеціальний штамп про продовження. А при відновленні поїздки потрібно буде сплатити лише вартість плацкарти.

поезд проводница укрзализныця

Одна з найбільш корисних і виправданих послуг – безкоштовний туалет.

У правилах зазначено: туалет на вокзалах для пасажирів безкоштовний. Так що при пред’явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів по шляху прямування поїзда. Електронні квитки також годяться.

Пасажир може попросити у провідника купу корисних речей.

За правилами, провідник на прохання пасажира повинен безкоштовно надати стакан, ложку, вилку, набір ниток і голок, предмети догляду за одягом і взуттям, медикаменти, а також настільні ігри – шашки, шахи та доміно!

 

One thought on “Безкоштовні послуги в поїздах: що від українців приховують залізничники

  • Червень 28, 2018 at 18:22
    Permalink

    Часто густо, почуэш вiдповiдь:”Не маэ!”- i, що ти зробиш?.. Цивiлiзовано: вивiсити дл пасажирiв список, чим можна користуватись!

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *