Алкоголь в Україні може подорожчати

Алкоголь в Україні може подорожчати

Червень 15, 2018 0 By admin

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Про це йдеться в пояснювальній записці до відповідного проекту постанови на сайті міністерства.

Необхідність підвищення цін у Мінекономрозвитку пояснили зростанням складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих.

Проект передбачає підвищення цін на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4 – 19,6%, віскі, ром і джин – на 12%, коньяк (бренді) – на 6,6-9,5%, вина – на 4,5 – 13,5%. Необхідність підвищення цін у Мінекономрозвитку пояснили зростанням складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих.

“Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує корегування”, – вважають у міністерстві.

МЕРТ зазначає, що базою розрахунків послужили дані про вартість виробництва за друге півріччя 2017 року, включаючи матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати виробників.

Також у міністерстві нагадали, що в 2018 році ставки акцизного податку на коньяк підвищено на 20% – із 105,80 грн до 126,96 грн за 1 літр 100% спирту.